Karczma Biesiada

Reservation icon Rezerwacje online
Subpage logo

Podtrzymujemy tradycje i smaki staropolskie

Historia Naszej przygody

Header image
Image 1
Image 2

Jak pisze w swojej książce Dionizy Garbacz „5 lutego 1938 roku otwarto w Stalowej Woli przystanek osobowy. Był to niepozorny baraczek, w którym mieściły się kasy biletowe. (…) W budynku znajdował się również bufet. Podróżni mogli oczekiwać na pociąg, siedząc na ławkach ustawionych wzdłuż ścian poczekalni”. Wraz z rozwojem miasta i Huty Stalowa Wola na miejscu starego baraku wybudowano nowy, duży dworzec PKP. W czasach świetności kolei, przez wiele lat, służył podróżnym i pracownikom okolicznych zakładów. W miarę jak kolej skreślała połączenia kolejowe, a huta ograniczała zatrudnienie, z roku na rok malało jego znaczenie i wykorzystanie.

Dawniej było właśnie tak

Header image

Dziś, w „byłym” budynku dworca kolejowego znajduje się Karczma Biesiada. Oficjalne otwarcie miało miejsce 10 grudnia 2008 r. Szare, zaniedbane dworcowe mury zamienione zostały na typowy góralski styl, w Stalowej Woli zagościł prawdziwy zakopiański klimat. Niepowtarzalną atmosferę naszego lokalu tworzy muzyka, obsługa w regionalnych strojach oraz palący się ogień w kominkach.

Image 1
Image 2
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.